FAQ

Jak najlepiej i najdokładniej dorobić tace formującą?

Przy zamawianiu tacy należy dokładnie określić nazwę maszyny, typ, datę produkcji, ilość kęsów w podziale. Najdokładniej jest podając parametry powyższe oraz wysyłając do Techmasz wzór tacy na której w Państwa Zakładzie taca pracowała.

Dlaczego w dzielarkach do chleba trzeba stosować olej parafinowy?

Ponieważ olej parafinowy zapewnia właściwe smarowanie współpracujących ze sobą elementów trących jak również nie wiąże się z ciastem i w odróżnieniu od olejów jadalnych i emulsji zwiększa żywotność eksploatowanych maszyn.

Jakie są dodatkowe koszty przy zamówieniu?

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie ceny są cenami netto obejmują koszt zamówionych przez Państwa towarów jak również koszty opakowań, transportu.

Czym różnią się od siebie oleje parafinowe?

Przede wszystkim różnią się lepkością. Im wyższa lepkość tym olej zapewnia lepsze smarowanie (nie dotyczy urządzeń gdzie producent zaleca stosowanie olejów o malej lepkości).

Co to jest olej wazelinowy?

Olej wazelinowy jest to odmiana oleju parafinowego tylko o malej lepkości.

Co to jest lepkość?

Lepkość jest to pojecie fizyczne określające w jakim stopniu olej 'przywiera’ do ścianek naczynia w którym się znajduje. Podstawowa jednostką lepkości jest mm2/s

Jak dobrać właściwy olej?

Zadzwonić do Nas.

Czy olej parafinowy/wazelinowy jest szkodliwy?

NIE. Ponieważ jest prawnie dopuszczonym środkiem do używania w przemyśle spożywczym, poza tym w procesie pieczenia większość oleju ulega odparowaniu z produktu.

Czy olej parafinowy/wazelinowy jest produkowany w Polsce

Nie. Nie ma technologii do jego produkcji o takiej czystości chemicznej aby spełniał dopuszczenia żywnościowe USDA.

Jak założyć konto na PUESC celem potwierdzenia odbioru towarów?

Instrukcja założenia konta na platformie PUESC dostępna jest pod tym linkiem. Konto platformy PUESC dostępne jest pod adresem puesc.gov.pl/eklient